Portale społecznościowe na świecie

Portale społecznościowe na świecie

 Liczba portali społecznościowych w Polsce i na świecie stale rośnie, a moda na korzystanie z nich zmienia się z roku na rok. Kilka lat temu jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych był MySpace, pozwalający użytkownikom na gromadzenie się w grupy według ulubionej muzyki. Obecnie triumfy święcą Facebook, Google+, YouTube czy Twitter. Jest to jednak tylko nieliczna grupa z popularnie używanych mediów społecznościowych. Istnieje wiele portali, których targetem są określone grupy ludzi, w zależności od przynależności etnicznej, grupy lokalnej, zainteresowań, wieku czy płci. Przykładem jest Instagram, przeznaczony dla młodych ludzi lubiących lifestyle i chcących dzielić się miłymi chwilami ze swojego życia w formie zdjęć i materiału wideo.

Specyficznym formatem portalu społecznościowego jest Youtube – który od formy internetowej telewizji ewoluował do medium pozwalającym na współdzielenie treści we vlogach (blogach video), komentowania, oceniania materiału wideo udostępnionego przez inne osoby, a także subskrybowanie kanałów innych osób. Dzięki temu, na YouTube oglądamy nie tylko koncerty, teledyski czy wystąpienia polityków, ale także dzielimy się poglądami i opiniami ze znajomymi, nagrywając filmy czy też komentując je.

Są też media społecznościowe przeznaczone specjalnie dla grup zainteresowań, np. Endomodo, narzędzie służące do dzielenia się ze znajomymi naszymi wynikami w uprawianiu sportu np. jazdy na rowerze czy biegów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *