Portale społecznościowe na świecie

Portale społecznościowe na świecie http://maciaszczyk.pl/oferta/kompleksowa-aranzacja-spotkania-konferencyjnego system pms

 Liczba portali społecznościowych w Polsce i na świecie stale rośnie, a moda na korzystanie z nich zmienia się z roku na rok. Kilka lat temu jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych był MySpace, pozwalający użytkownikom na gromadzenie się w grupy według ulubionej muzyki. Obecnie triumfy święcą Facebook, Google+, YouTube czy Twitter. Jest to jednak tylko nieliczna grupa z popularnie używanych mediów społecznościowych. Istnieje wiele portali, których targetem są określone grupy ludzi, w zależności od przynależności etnicznej, grupy lokalnej, zainteresowań, wieku czy płci. Przykładem jest Instagram, przeznaczony dla młodych ludzi lubiących lifestyle i chcących dzielić się miłymi chwilami ze swojego życia w formie zdjęć i materiału wideo.

Specyficznym formatem portalu społecznościowego jest Youtube – który od formy internetowej telewizji ewoluował do medium pozwalającym na współdzielenie treści we vlogach (blogach video), komentowania, oceniania materiału wideo udostępnionego przez inne osoby, a także subskrybowanie kanałów innych osób. Dzięki temu, na YouTube oglądamy nie tylko koncerty, teledyski czy wystąpienia polityków, ale także dzielimy się poglądami i opiniami ze znajomymi, nagrywając filmy czy też komentując je.

Są też media społecznościowe przeznaczone specjalnie dla grup zainteresowań, np. Endomodo, narzędzie służące do dzielenia się ze znajomymi naszymi wynikami w uprawianiu sportu np. jazdy na rowerze czy biegów.

Graficy sumiennie wykonują projekty graficzne stron internetowych

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *