Logowanie przez Facebooka – nowa funkcjonalność

Logowanie przez Facebooka – nowa funkcjonalność

 Portale społecznościowe prześcigająsię w wypuszczaniu nowych funkcjonalności, które mają na celu ułatwienie życia i korzystania z Internetu użytkownikom, a także popularyzację danego medium. Aplikacje mobilne, panele komentarzy implementowane na stronach, możliwość meldowania się w miejscach publicznych czy też logowanie na stronach internetowych za pomocą konta na Facebooku czy Google+. Wszystkie te sposoby pomagają portalom społecznościowym zdobyć jeszcze większą rzeszę użytkowników, a innym stronom internetowym ułatwienie korzystania z nich.

Logowanie przez Facebook czy inne media społecznościowe pozwala internautom na korzystanie z pełnych możliwości danego serwisu, dostępnych jedynie po zalogowaniu na stronie, bez konieczności rejestracji w każdym portalu, na który na co dzień wchodzą. Jeżeli dotychczas komentowanie czy ocenianie wpisów na blogu wymagało założenia osobnego konta, po implementacji logowania przez Facebook albo facebookowego panelu komentarzy wystarczy posiadać jeden wspólny profil w portalu społecznościowym.

Dodatkowo, dzięki użytkowaniu swojego profilu na Facebooku czy Google+ w komentarzach, inni internauci mogą nas lepiej “poznać” – dowiedzieć się, jak się nazywamy, z jakiego miasta jesteśmy czy gdzie pracujemy. Dzięki tym informacjom, łatwiej można zrozumieć kontekst i znaczenie danego komentarza. Możemy też poznawać tak inne osoby, dodając je do znajomych.

www.onar.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *